WebYar

src='http://parstools.com/events
» استقبال سرد خبرنگاران ازجشنشان! ( شنبه 17 اسفند 1392 )
» قدردانی و سپاسگزاری از آقای محمدعلی اینانلو ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» شهردار شاهرود 4 کارمند شهرداری را بعلت فساد مالی از کار برکنار کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» سایت شباب کانون بسیج هنرمندان شاهرود رتبه دوم کشور را کسب کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی : شاهرود بهترین منطقه برای انتقال پایتخت می باشد ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تصاویری زیبا و دیدنی از نماد استان جدید ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تجمع و اعتراض لابی ها و گروههای فشار مرکز استان به سخنان دکتر جلالی ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی در برنامه شب آفتابی از تشکیل استان شاهوار دفاع کرد ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» مطلب ثابت-- ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/موجیم که آسودگی ما عدم ماست ( جمعه 27 دی 1392 )
» جشن میگیریم با هم چهل سالگی دانشگاه شاهرود را!! ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» دیدار بزرگان ومعتمدین شاهرود با آیت الله اشرفی ( یکشنبه 22 دی 1392 )
» مردم شریف بسطام، از ماست که بر ماست......... ( پنجشنبه 19 دی 1392 )
» صرفا جهت اطلاع استاندار! ( شنبه 7 دی 1392 )
» پایتخت، از شرق به استان شاهوار محدود می شود ( پنجشنبه 5 دی 1392 )
» سرنوشت نامعلوم ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود ( سه شنبه 3 دی 1392 )

اینجا شاهرود استدر طی تمام سالهایی كه زندگی كرده ام تنها ذهنیت من از شهر سمنان همان خیابان اصلی تا خروجی شهر بود چرا كه درون شهر حضوری نداشتم. چند هفته پیش برای انجام كاری به سمنان سفر كردم ویك روزرا در این شهر بودم . وقتی سنت چندین ساله را شكستم ووارد خیابانهای دیگر شدم چیزهایی را دیدم كه باوركردنش برای من سخت بود. خیابانهای عریض ، پل هوایی وزیر گذر، میادین بزرگ، مبلمان زیبای شهری و...، چیزهایی كه فقط می شد در شهرهای بزرگ دید وآن زمان بود كه فهمیدم در این سالها كه ما دل خوش به رنگ آمیزی جدول ها ونصب آن خرگوش زشت هزار معنا وخراب كردن میدان امام ورها كردن نیمه كاره آن بودیم در شهری كه از شهرهای استان ما است چه اتفاقات بزرگی افتاده است.نه اینكه باز بخواهم مشكلات شاهرود وسمنان را بیان كنم واز حق خوری بنالم، نه اینگونه نیست وبرعكس برمدیریت این شهر صد آفرین گفتم ونمره بیست خودرا اگر ارزشی داشته باشد به آن دادم. مدیریتی كه می داند مردم شهرشان لیاقت بهترین ها را دارند . مدیریتی كه به آینده فكر می كند، به افزایش خودروها ، به روزهایی با ترافیك بیشتر، به اینكه اگر روزی قرار باشد پایتخت سیاسی به شهری انتقال پیدا كند به دنبال شهری می گردند كه اصول شهرسازی درآن رعایت شده باشد. چنین مدیران آینده نگری وقتی در جایی قرار می گیرند كاری می كنند كارستان، نمونه همان كاری كه در سمنان كرده اند ولذا باید ازآنان ممنون بود وبه مردم سمنان تبریك گفت.

حالا شما آنچه را كه در آنجا ویا شهرهای مشابه روی می دهد با شهر ما مقایسه كنید. شهری كه هنوز در هسته مركزی آن پاساژش ، در میادین دیگرش ساختمان تجاریش، در خیابان اصلیش ساختمان های پزشكان احداث شده در حال احداثش پاركینگ نمی سازند ومسئولان شهرش با افتخار می گویند جریمه اش را می گیریم.

 شهری كه سالهاست شهردارانش وشورای شهرش خبر از ساخت پاركینك طبقاتی می دهند، شهری كه میدانش را خراب می كنند ونیمه كاره ماهها رهایش می كنند، شهری كه میدان اصلی اش محل تجمع دهها اتوبوس وتاكسی است كه وقتی به هم گره می خوردند وعابرین پیاده مجبور به عبور از خیابان می شوند از هر چه شهرنشینی حالت به هم می خورد. شهری كه همین میدان اصلی اش محل تجمع كارگرانی است كه دور هم جمع می شوند تا بعدازظهر را به شب برسانند، شهری كه به جای نصب مجسمه هایی از بزرگانش ویا حداقل نمادی از یوزپلنگ وزاغ بورش وگور خرآسیائیش ، گنجشك ونماد پلی .... وطوطی نصب می كنند. شهری كه نمایشگاهش را در انبار غله وسالن ورزشی برپا می كنند.شهری كه برای دوچرخه سواری بانوانش در شهر هزار مدعی دارد وبرای عدم اجرای پارك بانوانش هیچ منتقدی ندارد. شهری كه.......

به هر حال نمی دانم مشكل شاهرود چیست كه این چنین حال وروزش خراب است. مردمانش می باشند كه مطالبه ای ندارند، مسئولینش می باشند كه توجهی ندارند، بودجه واعتبارش است كه كفایت نداردیا ذوق وتوان مدیرانش است كه وسعتی ندارد. ولی امیدوارم روزی برسد كه این شهربه آنچه لیاقتش را دارد دست پیدا كند.

منبع: وبلاگ خبر273


برچسب ها : شاهرود , شاهوار , خبر273 , زاغ بور , مبلمان شهری , سمنان , مركزسمنان ,


ادامه مطلب...

<