تبلیغات
شاهوار نت....................رسانه مستقل شاهرودیها

WebYar

src='http://parstools.com/events
» استقبال سرد خبرنگاران ازجشنشان! ( شنبه 17 اسفند 1392 )
» قدردانی و سپاسگزاری از آقای محمدعلی اینانلو ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» شهردار شاهرود 4 کارمند شهرداری را بعلت فساد مالی از کار برکنار کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» سایت شباب کانون بسیج هنرمندان شاهرود رتبه دوم کشور را کسب کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی : شاهرود بهترین منطقه برای انتقال پایتخت می باشد ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تصاویری زیبا و دیدنی از نماد استان جدید ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تجمع و اعتراض لابی ها و گروههای فشار مرکز استان به سخنان دکتر جلالی ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی در برنامه شب آفتابی از تشکیل استان شاهوار دفاع کرد ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» مطلب ثابت-- ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/موجیم که آسودگی ما عدم ماست ( جمعه 27 دی 1392 )
» جشن میگیریم با هم چهل سالگی دانشگاه شاهرود را!! ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» دیدار بزرگان ومعتمدین شاهرود با آیت الله اشرفی ( یکشنبه 22 دی 1392 )
» مردم شریف بسطام، از ماست که بر ماست......... ( پنجشنبه 19 دی 1392 )
» صرفا جهت اطلاع استاندار! ( شنبه 7 دی 1392 )
» پایتخت، از شرق به استان شاهوار محدود می شود ( پنجشنبه 5 دی 1392 )
» سرنوشت نامعلوم ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود ( سه شنبه 3 دی 1392 )

رنجنامه ای 4 صفحه ای
....متن كامل رنجنامه 4 صفحه ای دكتر جلالی به باقری، رنجنامه ای كه حرف یكایك مردم دلیر شاهوار است....


امروز با همه قرائن و شواهدی که برای من وجود دارد اندکی تردید ندارم که شما از ابتدا به دنبال انتخاب جناب آقای میرفانی بوده­ اید و اگر چه که این پدیده هرگز نه عیب است و نه جرم بلکه با کمال تأسف با اینجانب ناصادق و غیرشفاف برخورد کردید و از آن جمع هفت نفره ­ای که بنده با آنها رایزنی کردم بجز دو نفر و جنابعالی همگی به عهد خود وفا کرده و به آقای مهندس نیکزاد رأی دادند. من نمی­خواهم آن قرائن را که بخشی از آن گفتگوهای جناب آقای شکوهی و شخص حضرتعالی با امام جمعه محترم در روزهای منتهی به انتخاب شهردار در خصوص عزم جزمتان به رأی دادن به آقای میرفانی در تیم سه نفره نزدیکان شما بپردازیم.
متن رنجنامه 4 صفحه ای نماینده مردم شریف شهرستان حطاب به ریاست شورای شهر بدین شرح است:

 جناب آقای باقری

 ریاست محترم شورای شهر شاهرود

 با سلام و عرض تعزیت ایام سوگواری حضرت ابا عبداله الحسین (ع) و شهدای کربلا

 لزومی به نگارش نامه نمیدیدم لیکن پیامکی که در روز یازدهم ماه محرم الحرام برای اینجانب ارسال داشته ­اید و در آن از قبول توبه حر بن یزید ریاحی سخن گفته­ اید بر آنم داشت تا چند خطی را من باب تذکر بنویسم.

 اولاً) بنده هیچ سابقه کدورتی در ذهن و دلم نسبت به شما یا جناب مهندس میرفانی و یا هیچ فرد دیگری نداشته و ندارم و علی الاصول عرصه حضور ما منتخبین مردم آتمسفری نیست که به قلمرو ظهور جاذبه­ ها و دافعه­ های فردی و خانوادگی و عشیره­ ای تبدیل گردد.

 ثانیاً) پس از انتخاب جنابعالی بعنوان عضو شورای شهر و پس از آن بعنوان رئیس شورای شهر مرتب با هم رایزنی داشته­ ایم و بنده همواره بر این نکته تأکید می­کردم که با توجه به سابقه بیش از 30 ساله شما در امر شهرداری، خود، فردی توانمند و در وزانت شهر شاهرود که هماهنگ با سایر بزرگان باشد را انتخاب نمائید و بر روی هیچ فرد خاصی با شما مذاکره نکردم. شما نیز در همه دیدارهایی که با هم داشته ­ایم هیچ­گاه نگفته­ اید که نظرتان بر روی جناب آقای میرفانی  است.

 ثالثاً) اگر بخواهیم از کدورتهای احتمالی سخن بگوییم باید آدرسش را از آنانی بپرسیم که شورای قبلی را عملاً به دو طیف تقسیم کردند و اگر چه که بنده با هر دو طیف ارتباط دوستانه و تعامل نزدیکی داشتم اما نتوانستم محور  عدوات را مهار کرده و وحدتی براساس خدمت به مردم و توسعه همه جانبه شهر استوار سازم که شرح دلایلش مجال خود را می­طلبد و از ره­آورد همان اختلافات می­توان بخشی از ناکامی­ ها و عقب­ماندگی­ ها را در مجموعه شهر شاهرود مشاهده کنیم.

 رابعاً) در خصوص شهرداری شاهرود در سفری که به شاهرود داشتم گفتگویی مختصری با شما داشتم و این گونه خدمت شما عرض کردم که در بین افراد بومی خیرالموجودین جناب آقای مهندس امیر نیکزاد هستند و اگر بنا باشد بین آقایان جیرانی و میرفانی یکی انتخاب شود حتماً جناب آقای جیرانی به دلیل تجربه 3 دهه حضور در شهرداری شاهرود و چند سال تجربه مسئولیت شهرداری حتماً اولویت دارند و در مکالمات قبل که با شما داشتم مرتب متذکر  می­شدم که شما اشخاصی را ولو غیربومی در تراز شهرداری چون شاهرود و اراده­ای که همگی برای کارهای بزرگ داریم انتخاب نمائید و مرتب موضوع جمع کردن میدان مرکزی شهر را متذکر می­شدم. اما شما گزینه­ هایی را مطرح و تا بنده می­گفتم که بر روی یکی از این گزینه­ ها متمرکز شوید و از ظرفیت حقیر نیز جهت مصمم شدن آن فرد برای پذیرش مسئولیت یاد می­کردم بلافاصله جنابعالی ایرادی به آن شخص وارد می­کردید و از لیست خارج و یا موکول به بررسی­ های بیشتری می­کردید. البته در آن هنگام دوستان مشترک بین من و شما، مرا بر این نکته رهنمون می­شدند که جنابعالی تصمیم قطعی بر روی جناب آقای میرفانی اتخاذ کرده­اید و گفتگوهای من صرفاً خرید زمان و طراحی این ایده شما برای به نتیجه رسیدن با کمترین هزینه برای شماست. اما من براساس باوری که به صداقت شما داشتم همواره با شدت وحدت این گونه نقطه نظرات را مردود می­ شمردم.

 

خامساً) در روز سه شنبه مورخ 7/8/92 که اینجانب عازم مأموریت به کشور کره جنوبی بودم و در مسیر عازم فرودگاه امام خمینی (ره) حدود عوارضی جاده تهران- قم شما با بنده تماس گرفته­ اید و در آن مکالمه تلفنی به من گفته­ اید که جناب آقای دکتر عرب از قول اینجانب نقل کرده­اند که آقای جیرانی از نظر من اولویت دارد، بنده به شما متذکر شدم که مطلب ناقص به شما منتقل شده است و اینجانب به آقای دکتر عرب گفته­ ام که اگر قرار باشد بین آقایان جیرانی و میرفانی یکی انتخاب شود به دلایلی که قبلاً ذکر شد حتی آقای جیرانی اولویت دارد. سپس شما ادامه دادید که نظر من نیز بر روی جناب آقای مهندس نیکزاد است و از بنده خواسته ­اید که با اشخاصی از شورای شهر که احتمالاً اینجانب اندک نفوذ کلامی داشته­ باشم گفتگو کنم و با خود شما در خصوص اینکه با چه اشخاصی صحبت کنم مشورت کردم شما گفتید صحبت با جناب آقای دکتر عرب به دلیل اینکه مصمم بر روی انتخاب جناب آقای جیرانی است و حضرات آقایان بیطرف و احمدیان به دلیل آنکه متمرکز بر روی جناب آقای میرفانی هستند فایده­ ای ندارد. اما با 7 عضو دیگر صحبت کنید. بنده در آن فرصت کوتاه از عوارضی قم تا فرودگاه و تا جلوس در صندلی خود در هواپیما و تذکر گرفتن از مهماندار برای خاموش کردن تلفن همراه با هفت تن اعضای شورا یک به یک گفتگو کردم و در این مکالمه جز جناب آقای قنبریان که کمی با تردید به من پاسخ داد همه آن شش نفر قول قطعی برای رأی دادن جناب آقای مهندس نیکزاد دادند. البته خارج از انصاف سخن نگویم که جناب آقای حسام نیز اندکی تردید داشتند.

 با خود جناب آقای مهندس نیکزاد در همین فاصله عوارضی تا جلوس در صندلی هواپیما صحبت کردم و گفتم نظر جناب آقای باقری برای ما بسیار مهم است و شما در نهایت تواضع با همه اعضای شورای رایزنی کنید و با تردید سخن نگویید و برنامه­ های خود را با اتقان کامل و مصمم به اعضای بزرگوار شورای شهر ارائه نمایید.

 حتماً تصدیق می­فرمایید که با خود جنابعالی 3بار در این فاصله کوتاه، تلفنی مکالمه کردم و با این نتیجه گیری که دیگر مقوله شهرداری شاهرود با تصمیم بر روی جناب آقای مهندس نیکزاد به اتمام رسیده است عازم سفر شدم.

 اما در روز یکشنبه 12/8/92 هنگامی که از سفر بازگشتم در کمال بهت و حیرت با خبر انتخاب جناب آقای میرفانی با شش رأی مواج شدم.

 

با این توضیح اینجانب با جنابعالی در دو بخش سخن دارم،

 

بخش نخست: به رابطه ­ای صمیمانه و طولانی بین من و شما برمی­گردد که چرا با این درجه از خلوص و صداقت و رفاقت من با شما، با آن کمترین تا این حد غیر صادقانه برخورد کرده ­اید؟!

 

اگر نظر جنابعالی بر روی جناب آقای میرفانی بود آیا صداقت و رفاقت من و شما در این حد ارزش نداشت که شما در یکی از مذاکرات حضوری و یا تلفنی شجاعانه و صریح و صادقانه نظر خود را با اینجانب طرح می کردید حتماً انکار نمی­کنید که حتی یکبار ولو به شکل تلویحی به ایده و نظری که علی الظاهر از ابتدا دنبال می­کرده ­اید با بنده سخن نگفتید برادرانه از شما می­پرسم آیا این رفتار را با معیار صداقت و برادری می­توان سنجید؟!

 و سوال دیگرم آنکه چرا شما با اینجانب بعنوان یک دوست صمیمی و صادق خود، به بدترین وجه، سیاسی برخورد کرده ­اید و سخن از جمع­ بندی خود جهت رأی دادن به آقای نیکزاد گفته و از من خواسته­ اید با سایر اعضا شورا در این خصوص صحبت کنم. بنده که اصراری جهت ورود به حوزه اختیارات و تصمیم­ گیری شما نداشتم چرا بنده را وارد این وادی کرده و خود جا خالی داده­ اید؟

 اما بخش دوم که آن مقوله مصلحت شهر شاهرود و حقی است که همه مردم و موکلین شما از جمله اینجانب بعنوان یک فرد آحاد شاهرودیها بر گردن شما داریم. آیا جناب آقای میرفانی بهترین گزینه برای شهرداری شاهرود بوده­ اند؟

 از شما می­پرسم اگر هم اینک جنابعالی عضو شورای شهر نبوده­ اید و از روابط تلخ گذشته شما با جناب آقای میرفانی و عبارتهای تند و تیز گذشته شما در خصوص ایشان نیز بگذریم آیا شما بعنوان یک شاهرودی غیر عضو شورای شهر، تصمیم امروز شورای شهر را، خود به چالش نمی­گرفته­ اید؟ البته خوشحالم از اینکه جنابعالی کدورتهای گذشته را به کنار گذاشته­ اید و با جناب آقای میرفانی و جناب آقای شهری در یک سقف قرار گرفته ­اید ولی سوال همچنان پابرخاست که آیا انتخاب شما دورتر از شهر شاهرود و در تراز انتخاب مردم و آرا خالصانه شاهرودیها به شورای جدید شهر بوده است؟ نمی­خواهم این سوال را به بنده پاسخ دهید نمی­خواهم در این خصوص با هم جدل کنیم بلکه می­خواهم در پیشگاه وجدان خویش و در مقابل خون پاک برادر شهیدتان به این سوال پاسخ دهید.

 اما مطلب آخر آیا بهتر نبود بنده که امروز بعنوان نماینده مردم شریف شهرستان­های شاهرود و میامی در حد مردم از یک جایگاه در سطح کلان ملی برخوردار دارم با هدف استفاده از ظرفیت برای عمران و آبادی شهر مشورت می­کرده­ اید و حتی اگر در خصوص جناب آقای مهندس نیکزاد دچار تردید بوده­ اید حداقل انتخاب شهردار را به تعویق انداخته و با تشکیل جلسه ­ای با حضور اینجانب و امام جمعه بزرگوار شهرمان به یک نتیجه مرضی الاطرف موکول می­کردید. اگر جناب آقای میرفانی یک هفته دیگر انتخاب می­شدند چه ضربه و ضرری وارد می­شد که شما با این تعجیل و در حالیکه بنده در مأموریت خارجی بوده ­ام بدنبال پیشگیری از آن ضرر محتمل بوده ­اید؟!

 جناب آقای باقری

 امروز با همه قرائن و شواهدی که برای من وجود دارد اندکی تردید ندارم که شما از ابتدا به دنبال انتخاب جناب آقای میرفانی بوده­ اید و اگر چه که این پدیده هرگز نه عیب است و نه جرم بلکه با کمال تأسف با اینجانب ناصادق و غیرشفاف برخورد کردید و از آن جمع هفت نفره ­ای که بنده با آنها رایزنی کردم بجز دو نفر و جنابعالی همگی به عهد خود وفا کرده و به آقای مهندس نیکزاد رأی دادند. من نمی­خواهم آن قرائن را که بخشی از آن گفتگوهای جناب آقای شکوهی و شخص حضرتعالی با امام جمعه محترم در روزهای منتهی به انتخاب شهردار در خصوص عزم جزمتان به رأی دادن به آقای میرفانی در تیم سه نفره نزدیکان شما بپردازیم.

 اما نمیتوانم خوف خود را نسبت به شکل ­گیری یک انشقاق در جمع شورا از یکسو و پایان زود هنگام اعتماد مردم خصوصاً فرهیختگان جامعه به شورا از سوی دیگر پنهان سازم.

  جناب آقای باقری

 مردان عمل می­دانند که این عرصه جای حوصله و ژرف بینی است و نه جای شعار و دهن­ بینی، جای آن نیست که بگوییم:

 از هر کرانه تیر دعا کرده­ام روان

 باشد کزین میانه یکی کارگر شود

 بلکه جای آن است که از هر کرانه تیرهای اخلاص و ابتکار و حوصله و دقت و صبوری چنان روان کرد که مجموعه­ ی آن کارگر شود. و در پایان میوه کارآمدی حاصل دستان شهروندان گردد.

 کیست که نداند فردای دیار مردمان باصفای شاهرود با انتخاب امروز ما منتخبین مردم رقم می­خورد.

 اما براستی از دل این انتخاب جنابعالی چه فردای میمون و خجسته­ ای را متصور می­توان شد؟

 در این مقال جا دارد سوالاتی که به ذهن بسیاری از شهروندان من جمله اینجانب متبادر گردیده است را مطرح کنم و بسیار خوشوقت می­شوم که در فرصت مقتصی به این دو ابهام اساسی پاسخ فرمایید.

 در کدامیک از بدیهی ­ترین اصول اولیه حقوق شهروندی و انتخاباتی برخواسته از رهیافت مبارک مردم سالاری دینی یک کاندیدا حق دارد تمام رویکردها و پردازش­های ذهنی رقبا را بشنود و به تک تک آنها رأی مثبت و منفی دهد و بعد دست آخر خودش در یک جمع ­بندی به نقطه نظرات پیشنهادی خود برای جلب نظر رأی دهندگان بپردازد؟

 در کدام سطر از اصول بدیهی یک انتخاب سالم یکی (و فقط یکی) از نامزدها حق رأی به خود را دارد و سایر رقبا ازین ویژگی تمایز دهنده برای رسیدن به نصاب آرای لازم برای انتخاب محرومند؟؟

 جناب آقای باقری

 باور بفرمایید منظورم از نگارش این سطور نه به چالش کشیدن منتخب است نه تردید در سلامت انتخاب بلکه مترصد به بازخوانی درد جان­کاهی هستم که می­تواند موریانه وار تمام پیکر یک جامعه را با از بین بردن مبانی اعتماد از درون مضمحل سازد.

 لابد پس از سال­ها کار مدیریتی در حوزه خدمات شهری گمانه­ زنی­های میدانی در راستای برآورد اولیه یک رویکرد را به خوبی میدانید.

 کافی است با یک بررسی ساده اما عمیق بازتاب این انتخاب که اولین و همچنین مهمترین انتخاب و کارکرد آن شورای محترم می­باشد را ارزیابی فرمایید و حاصل جمع همت و همیتتان را در آینه با خلاص و بی زنگار مردم ببینید به صواب می­دانم که عزم جزم کار ثواب کنید و حتماً این کار را انجام دهید.

 و اما نکته پایانی اینکه حق شاهرود این چنین تصمیم­ گیری­های شتاب­زده و سیاسی نیست و بدانید بخشی از عقب ماندگی این شهر نیز نه فقط در مرکز استان بلکه در قالب یک چنین تصمیم­ گیری­هایی رقم می­خورد و من دلم برای این مردم مظلوم و بی پناه که امیدشان بعد از ذات لایزال الهی و نظام جمهوری اسلامی به منتخبینی مانند من و شماست می­سوزد و امیدوارم بتوانید در پیشگاه خداوند متعال از اینگونه تصمیمات خود دفاع کنید و صد افسوس به دل دارم که بارقه خردی که برای شکل گیری یک کار تیمی و دسته جمعی کلان برای توسعه همه جانبه شاهرود فراهم شده بود با این تصمیم به وادی چالش رفت و راهی به سمت سراشیبی افول در پیش گرفت.

 در پایان برای جنابعالی و همه اعضای محترم شورای شهر آرزوی موفقیت دارم و چنان گذشته حرف­ها و دردهای خود را بخاطر مصلحت مردم و شاهرود مظلوم در دل فرو می­خورم و دست همکاری خود را به سوی شما شهردار منتخب شما که فردی محترم از خانواده­ ای اصیل و دلسوز است دراز می­کنم تا با همکاری هم بتوانیم گام­هایی را در حدبضاعت و توان در خدمت به مردم برداریم.

 

کاظم جلالیبرچسب ها : شاهرود , شورای شهر , میرفانی , باقری , دكتر جلالی , شاهواریان , حر بن ریاحی ,


ادامه مطلب...

<