تبلیغات
شاهوار نت....................رسانه مستقل شاهرودیها

WebYar

src='http://parstools.com/events
» استقبال سرد خبرنگاران ازجشنشان! ( شنبه 17 اسفند 1392 )
» قدردانی و سپاسگزاری از آقای محمدعلی اینانلو ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» شهردار شاهرود 4 کارمند شهرداری را بعلت فساد مالی از کار برکنار کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» سایت شباب کانون بسیج هنرمندان شاهرود رتبه دوم کشور را کسب کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی : شاهرود بهترین منطقه برای انتقال پایتخت می باشد ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تصاویری زیبا و دیدنی از نماد استان جدید ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تجمع و اعتراض لابی ها و گروههای فشار مرکز استان به سخنان دکتر جلالی ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی در برنامه شب آفتابی از تشکیل استان شاهوار دفاع کرد ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» مطلب ثابت-- ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/موجیم که آسودگی ما عدم ماست ( جمعه 27 دی 1392 )
» جشن میگیریم با هم چهل سالگی دانشگاه شاهرود را!! ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» دیدار بزرگان ومعتمدین شاهرود با آیت الله اشرفی ( یکشنبه 22 دی 1392 )
» مردم شریف بسطام، از ماست که بر ماست......... ( پنجشنبه 19 دی 1392 )
» صرفا جهت اطلاع استاندار! ( شنبه 7 دی 1392 )
» پایتخت، از شرق به استان شاهوار محدود می شود ( پنجشنبه 5 دی 1392 )
» سرنوشت نامعلوم ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود ( سه شنبه 3 دی 1392 )

مدیریت‏ها بومی شود یا استانداراننماینده مردم شهرستان‏های شاهرود و میامی در مجلس همچنین گفت: استاندار جدید سمنان باید همه استان از ابتدا تا انتها را عادلانه و با یک چشم ببیند و به همه مناطق توجه داشته باشد.

جلالی افزود: مردم، مدیران خوب و لایق را رصد خواهند کرد و امروز باید مدیران قوی تقویت شوند و ضعف‏ها نیز برطرف شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، با روی کار آمدن هر دولتی چه اصولگرا و چه اصلاح‏طلب، مرسوم شده است که طیف قابل توجهی از مدیران اجرایی و دستگاه‏های دولتی در حوزه‏های ستادی و استان‏ها بنا به نیازی که مردم در تغییر احساس می‏دهند، یا جابه‏جا شوند یا دولت از آن‌ها خداحافظی کند.

پس از برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری و انتخاب دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز تغییر و تحولات مدیریتی گرچه در سطحی بسیار گسترده، اما صورت گرفت و استانداران نیز به عنوان عالی‏ترین مقام‏های اجرایی دولت در استان‏ها از این طوفان مدیریتی در امان نماندند.

شمار قابل توجهی از استانداران جدید در ماه‏های اخیر منصوب شده‏اند و تعدادی از استان‏ها نیز در انتظار معرفی استاندار جدید هستند؛ چراکه وزیر کشور اخیراً در استان گیلان گفت که «جابه‏جایی استانداران در 31 استان کشور انجام می‌شود».

عبدالرضا رحمانی‏فضلی همچنین اعتقاد دارد: «هر دولتی با نگاه و گفتمان و رویکرد ویژه بر سر کار می‌آید و مردم به دولت‏ها رأی می‌دهند و توقع جابه‏جایی‌ها را در مسئولیت‌های کلان و اصلی دارند؛ این جابه‏جایی‌ها یک رسم است و امیدواریم تبدیل به خیر و نیکی برای همه شود؛ جابه‏جایی استانداران در 31 استان کشور انجام می‌شود و انتخاب استانداران با مشورت انجام می‌گیرد.»

این سخنان در حالی انجام می‏شود که برخی نمایندگان مجلس مدعی این هستند که در انتخاب استاندار استانشان با آن‌ها هیچ هماهنگی و گفت‏وگویی انجام نشده است.

به عنوان نمونه، عبدالرضا مصری، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس و نماینده کرمانشاه در مجلس می‏گوید: منتظر تصمیم‏گیری دولت برای شیوه تعیین تکلیف آینده مدیریت استان کرمانشاه هستیم؛ اما تاکنون هیچ گفت‏وگو یا نشستی بین نمایندگان استان کرمانشاه با نمایندگان دولت انجام نشده است.

در همین ارتباط، کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‏های مجلس شورای اسلامی در گفت‏وگوی تفصیلی با خبرنگار خبرگزاری فارس در استان سمنان به بررسی روند انتخاب استانداران پرداخت که در ادامه از نظرتان می‏گذرد.

استانداری موفق و باتلاش از استان سمنان بدرقه شد

نماینده مردم شهرستان‏های شاهرود و میامی در مجلس در این‏باره می‏گوید: اخیراً مدیری ارزشی، موفق و باتلاش از استان سمنان بدرقه شد و عباس رهی، استاندار قبلی سمنان به معنای واقعی کلمه با اخلاص، مردم‏دار، نجیب، پرتلاش و شریف بود و در چند سال حضورش در استان سمنان، خدمات بسیار ارزشمندی داشت.

جلالی اضافه کرد: استاندار قبلی سمنان، فردی سیاسی به معنای هیجانی آن و به دنبال تنش نبود و شخصیتی داشت که می‏خواست در استان سمنان وحدت برقرار شود و تلاش می‏کرد تا همه را دور هم جمع کند.

وی تصریح کرد: رهی در طول مدت حضورش در استان سمنان حتی در یک هفته، چند بار به مناطق و روستاهای دورافتاده شهرستان‏های شاهرود و میامی سفر کرد و این نشان می‏دهد که حساسیت به تمام نقاط استان سمنان وجود داشته است.

رئیس مرکز پژوهش‏های مجلس شورای اسلامی افزود: ولایت بدون شک نقطه اتکای نظام اسلامی است و تلاش می‏شود تا از استاندار قبلی سمنان که فردی ولایت‏مدار است، در مرکز پژوهش‏های مجلس شورای اسلامی استفاده شود و بخشی از تجربیات چندین ساله وی در حوزه‏ها و سمت‏های مختلف مورد بهره‏برداری قرار گیرد.

استاندار جدید سمنان انتخاب خوبی بود

رئیس مرکز پژوهش‏های مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: باید از دولت و شخص رئیس جمهوری، به خاطر حسن انتخاب استاندار جدید سمنان قدردانی شود.

جلالی اظهار داشت: امیدواریم در دوران محمد وکیلی استاندار جدید سمنان، استان سمنان از وضع مناسب‏تری برخوردار شود.

وی تصریح کرد: نماینده ولی فقیه در استان سمنان بدون شک محور همه مردم و مسئولان هستند و باید در راه رشد استان سمنان، از رهنمودهای وی به خوبی استفاده شود.

نگاه عادلانه به سراسر استان؛ خواست نمایندگان از استاندار جدید

نماینده مردم شهرستان‏های شاهرود و میامی در مجلس همچنین گفت: استاندار جدید سمنان باید همه استان از ابتدا تا انتها را عادلانه و با یک چشم ببیند و به همه مناطق توجه داشته باشد.

جلالی افزود: مردم، مدیران خوب و لایق را رصد خواهند کرد و امروز باید مدیران قوی تقویت شوند و ضعف‏ها نیز برطرف شود.

وی اظهار داشت: در برهه کنونی باید در استان سمنان با فضای وحدت و ‏هم‏دلی پیش برویم.

نماینده مردم شهرستان‏های شاهرود و میامی در مجلس گفت: بیکاری فزاینده در برهه کنونی به مشکل روزانه مردم استان سمنان تبدیل شده است و باید این معضل برطرف شود.

جلالی افزود: در حوزه تأمین آب نیز در گذشته و دولت قبل زحماتی در استان سمنان کشیده شده و این کوشش‏ها به مرحله جدید رسیده است که استاندار جدید سمنان باید این راه راه با قوت ادامه دهد.

وی تصریح کرد: گرچه کمبود آب معضل فراگیر کشور به علت استفاده بی‏رویه از منابع آبی است؛ اما در صورتی که مشکل کمبود آب استان سمنان رفع نشود، در آینده با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

اختلافات درون‏استانی؛ مانع انتصاب استاندار بومی

نماینده مردم شهرستان‏های شاهرود و میامی در مجلس گفت: در داخل استان سمنان، اختلافاتی وجود دارد و از این رو، اگر بحث بومی شدن مطرح باشد، معنای آن این است که استاندار باید از یکی از مناطق خودمان باشد و طبیعی است که سایر مناطق این امر را خیلی برنمی‏تابند.

جلالی اضافه کرد: باید مدیریت استان را به سمت بومی شدن پیش برد؛ به سمتی برویم که معاونان استاندار و مدیران کل بتوانند بومی باشند.

وی تصریح کرد: نباید اصرار بر بومی شدن به شکل غیرکارشناسی داشته باشیم؛ اگر نیروهای توانمند و خوب و قابلی وجود دارند، طبیعی است که باید از آن‌ها استفاده شود وگرنه همه ایران بومی است.

نماینده مردم شهرستان‏های شاهرود و میامی در مجلس افزود: اگر بخواهیم این‏گونه فکر کنیم، استان سمنان دو دوره است که رئیس جمهور به کشور تقدیم می‏کند و اگر قرار باشد همه مدیریت‏ها بومی شود، باید برخی بگویند نوبتی هم که باشد، استان سمنان نباید در این زمینه حقی داشته باشد.

با مدیریت بومی توانمند موافق هستم

رئیس مرکز پژوهش‏های مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همه مدیرانی که توان و کفایت داشته باشند، باید به آن‌ها بها داده شود و مهم نیست که این مدیران از کدام منطقه کشور باشند.

جلالی افزود: دلسوزی و توان مهم است؛ البته باید فرزندان استان سمنان را کمک کرد که در داخل استان رشد کنند و هم بتوانیم مدیر صادر کنیم و یک سری از افراد توانمند بتوانند در نقاط دیگر کشور هم خدمت کنند.

نماینده مردم شهرستان‏های شاهرود و میامی در مجلس افزود: با این همه، با مدیریت بومی توانمند موافق هستم.

مسئولیت انتخاب استانداران بر عهده دولت است، نه مجلس

رئیس مرکز پژوهش‏های مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث انتصاب استانداران، ساز و کار این است که مسئولیت بر عهده دولت و نه مجلس شورای اسلامی و نمایندگان است.

جلالی ادامه داد: طبیعی است که مشورت با نمایندگان مجلس به طور معمول انجام می‏شود ولی انتخاب نهایی بر عهده دولت است.

وی تصریح کرد: امیدواریم که استاندار جدید سمنان که فردی باتجربه و مدیری توانمند است، با کمک همه مردم و مسئولان بتواند موفق باشد.

تأمین آب، اشتغال و تقویت تولید؛ اولویت‏های استاندار جدید سمنان

نماینده مردم شهرستان‏های شاهرود و میامی در مجلس همچنین گفت: اولویت استاندار جدید سمنان باید تأمین آب، اشتغال و تقویت تولید باشد.

جلالی اضافه کرد: تقویت تولید بر چند بخش است و باید به مزیت‏های ذاتی استان سمنان توجه شود.

وی یادآور شد: معدن از جمله این مزیت‏هاست و در سطح استان سمنان چون آمایش سرزمینی انجام نشده است، در بخش معدن کارهای جدی‏تری باید انجام شود.

نماینده مردم شهرستان‏های شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه در بخش صنعت نیز باید تلاش‏های زیادتری داشته باشیم، خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی به خصوص صنایع تبدیلی این حوزه باید کار جدی در استان سمنان انجام شود و اگر این توجهات صورت گیرد، کمک جدی به اشتغال استان خواهد کرد.

مدیریت ولایی؛ ضامن موفقیت و رشد

با این همه، تجربه سی و چند ساله انقلاب اسلامی نشان داده است که فارغ از همه سوگیری‏ها و تشتت آرا و تضارب افکار، مدیریت ولایی تنها راه رسیدن به اهداف والای نظام اسلامی و مدیریتی که بر اساس مبانی ارزشمند انقلاب اسلامی باشد، ضامن موفقیت و رشد خواهد بود.

امید است در دولت دکتر روحانی که فرزند استان سمنان است، شاهد تغییر و تحولات مدیریتی در راستای اهداف نظام و اعتلای کلمه «الله» باشیم.

به امید آن روز . . .

گزارش از: مرتضی مزینانی‏صفابینبرچسب ها : استاندار سمنان , انتخاب استانداران كشور , تحولات مدیریتی , مدیران بودمی , استاندار بومی , حسن روحانی , كاظم جلالی ,


ادامه مطلب...

<