تبلیغات
شاهوار نت....................رسانه مستقل شاهرودیها

WebYar

src='http://parstools.com/events
» استقبال سرد خبرنگاران ازجشنشان! ( شنبه 17 اسفند 1392 )
» قدردانی و سپاسگزاری از آقای محمدعلی اینانلو ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» شهردار شاهرود 4 کارمند شهرداری را بعلت فساد مالی از کار برکنار کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» سایت شباب کانون بسیج هنرمندان شاهرود رتبه دوم کشور را کسب کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی : شاهرود بهترین منطقه برای انتقال پایتخت می باشد ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تصاویری زیبا و دیدنی از نماد استان جدید ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تجمع و اعتراض لابی ها و گروههای فشار مرکز استان به سخنان دکتر جلالی ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی در برنامه شب آفتابی از تشکیل استان شاهوار دفاع کرد ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» مطلب ثابت-- ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/موجیم که آسودگی ما عدم ماست ( جمعه 27 دی 1392 )
» جشن میگیریم با هم چهل سالگی دانشگاه شاهرود را!! ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» دیدار بزرگان ومعتمدین شاهرود با آیت الله اشرفی ( یکشنبه 22 دی 1392 )
» مردم شریف بسطام، از ماست که بر ماست......... ( پنجشنبه 19 دی 1392 )
» صرفا جهت اطلاع استاندار! ( شنبه 7 دی 1392 )
» پایتخت، از شرق به استان شاهوار محدود می شود ( پنجشنبه 5 دی 1392 )
» سرنوشت نامعلوم ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود ( سه شنبه 3 دی 1392 )

انتظار تدبیر و امید در مدیریت استانی و شهرستانی 

آقای فرماندار چه خوب بود از میان صدها پروژه مصوب سفر رئیس جمهور سابق به استان انهایی که اجرایی نشده و پیشرفت آن زیر 50 درصد است را لیست می نمودید و دلایل عقب ماندگی آن به نسبت دیگر پروژه های استان را پاسخگو باشید....


حماسه مردمی 24 خرداد سبب شد تا امید و شور سیاسی جایگزین رخوت، قهر و ناامیدی شود. بی شک پیام اصلی این انتخابات تغییر در مناسبات موجود و حاکم بود. تغییر با انتصاب مویران بر اساس شایسته سالاری بدور از باند بازی، انتخاب گزینه مقبول و قابل پذیرش از سوی افکار عمومی و همچنین فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به خصوص نخبگان و فرهیختگان صورت خواهد گرفت. همانطور که دکتر روحانی در اولین سفر انتخاباتی خود در چهار محال و بختیاری صراحتاً گفت، وقت آن رسیده که در انتخاب مدیران به قبیله گرایی و جناح بازی پایان دهیم.

در استان سمنان نیز در دولت های نهم و دهم اگر به ایده انصاف بنگریم حجم پروژه های عمرانی و خدمات دولت به نیبت دولت های گذشته بسیار چشمگیر و ارزنده بود که قسمت قابل توجه و سنگ بنای آن در دوران استانداری عبدالهی و فرمانداری رحیمی در فرمانداری ویژه با مدیریت سه دور سفر هیأت دولت به استان و شهرستان شاهرود نهادینه شد. اما آنچه شیرینی و حلاوت این خدمات ارزنده را کم اثر نمود می توان به عملکرد و شیوه مدیریت استانی و شهرستانی در سه سال اخیر اشاره کرد که با نکاه تبعیض آلود در مرکز استان و عدم پیگیری و  تحقق برخی از مصوبات 3 دور سفر هیات دولت در شهرستان های شاهرود و میامی اشاره کرد.

برای این مهم دلایل ، مدارک و شواهد بسیاری وجود دارد که حتی با حجم رسانه ای و لابی و ... ، قابل انکار نیست. نمونه های فراوانی از تبعیض و بی عدالتی در طی این چند سال اخیر به چشم می خورد که می توان به عدم پیشرفت فیزیکی متوازن پروژه های مسکن مهر به نسبت جمعیت شهرستان های شاهرود و سمنان، اختلاف فاحش دو پروژه هم زمان استادیوم های 15هزارنفری  شاهرود و سمنان، عدم توجه به دستور اکید رئیس جمهور سابق به احدااث یک واحد صنعتی خودرو سازی به منظور رفع مشکل حاد بیکاری در مناطق محروم (شرق استان) و احداث آن در مرکز استان که جا دارد از استاندار محترم و مدیریت ایرانخودر به خاطر این بی عدالتی و خلف وعده گله مند بود . پتاس طرود، فاضلاب شاهرود، پالایشگاه و پروژه های مصوب ناتمام و مصادیق بسیاری که در حوصله مردم شریف استان خارج است.

به راستی چه کسانی عامل اختلاف افکنی در استان هستند. آیا مردم شهرستان های استان سمنان عامل این بداخلاقی ها و کدورت ها هستند یا تصمیمات احساسی و ناصواب برخی مدیران نالایق؟

به راستی چرا روند اختصاص اعتبارات و مصوبات بر اساس نیاز سنجی و ظرفیت هر منطقه توزیع نمی شود؟ چرا مثلا وقتی نیاز مسکن مهر یک شهرستان به نصبت جمعیت آن 8000 واحد است و در شهرستان دیگر 15000 واحد، ما بیاییم 7000 واحد از سهم دیگر شهرستان ها بکاهیم و به منظور جذب جمعیت استان های شمالی و روستاهای استان، آنرا در شهرستان نخست اختصاص دهیم. آیا هزینه کردم اعتبارات و سهم شهرستان های استان سمنان برای هموطنان استان های شمالی جایز است.آیا این ظلم به حق الناس نیست؟ کارخانه خودرو سازی با توجه به حجم بالای بیکاری و مهاجرت در شرق استان سهم شهرستان های شاهرود، میامی و دامغان بود اما بر اساس آمارهای بیکاری در سطح استان ساخت آن در مرکز استان که تقریبا بیکاری به عدد صفر نزدیک است احداث شد. تامین نیروی انسانی این واحد صنعتی بزرگ از کجا صورت می گیرد. مگر غیر این است که از استان های شمالی به آنجا مهاجرت کنند؟! آیا این یک رقابت جمعیتی ناعادلانه در استان نیست؟ چه کسانی مسبب این اختلاف افکنی هستند؟ نقش مدیریت عالی استان چه بود؟ آیا باید سهمیه بیکاران شاهرودی و اشتغال آفرینی استان سمنان صرف بیکاران شمالی شود؟

تدبیر با قدرت، دانش و تجربه نسبت مستقیم دارد به بیان دیگر لازمه تدبیر ، داشتن دانش و تجربه است. تدبیر با افراط و تفریط سازگاری ندارد و بر مدار قانون حرکت می کند. لذا دولت فعلی می بایست تیم خود را از میان افراد مجرب، معتدل، قانونمدار و انقلابی آماده نماید تا امور اجرایی کشور را به احسنت وجه اداره نمایند. فردی که بدون سو استفاده از حسن نیت ائمه جمعه استان و دلسوزان نظام و انقلاب با اعتدال و امیدبخشی به مردم استان و با اجرای عادلانه در استان موجبات دوستی و اتحاد بیشتر در استان و ادای حق الناس را رقم بزند.

در محدوده شهرستان های شاهرود و میامی نیز به گواه بزرگان  و مردم این شهر بی تفاوتی و یاس موج می زند که امیدواریم با انتخاب فرمانداری بومی با تجربه و رهرو مقام معظم رهبری آنچه که لیاقت وصف این مردم در سفر معظم له در سفر سال 1385  به شاهرود بود خادم و حامی آنها باشد.

پس از تودیع رحیمی اولین فرماندار ویژه بومی شاهرود که به گواه کارشناسان و صاحب نظران یکی از کارآمدترین مدیران تاریخ شهرستان بود و تازه بر امور مسلط شده بود، این جابه جایی روند پیگیری مصوبات سفرهای استانی را کند نمود. به راستی در آن برهه حساس و مهم سازندگی، تغییر فرماندار ضروری بود؟ یا سلیقه و امتیاز خواهی برخی ها اقتضا کرد؟ چرا در فرمانداری سمنان با مدیریت همتیان این اتفاق نیفتاد؟ مگر غیر از این بود که اعمال سلیقه برخی از موثرین شهرستان و مقیم مرکز که تاکنون هیچ قدمی برای توسعه شاهرود برنداشته اند عامل این جابه جایی بود؟ تا کی باید این رویکرد در انتصاب مدیران اجرایی در شاهرود وجود داشته باشد که با دخالت های بیجا و پشت پا زدن بر اصل شایسته سالاری افرادی نالایق و وابسته به اشخاص و جریان ها رویکار بیایند. فرمانداری که وامدار شخص و گروه غیر از عموم مردم باشد هرگز موفق نخواهد بود. و موجب بدنامی و خوردن ترکش به فرد منتصب به وی خواهد شد. باید این طرز فکر ریشه کن شود که فلان پست باید آدم من باشد چرا که در دولت دکتر روحانی که مردم شاهرود بیشترین رای استان را به ایشان داده اند دیگر جایگاهی نخواهد داشت.

بندر آبادی فرماندار فعلی محترم با شعار تحول اقتصادی و ناجی معزل بیکاری و اشتغال وارد شهرستان شاهرود شد اما در عمل، افکار عمومی و رسانه ها چیز دیگری می گویند. که مستند وجود دارد.

آقای فرماندار چه خوب بود از میان صدها پروژه مصوب سفر رئیس جمهور سابق به استان انهایی که اجرایی نشده و پیشرفت آن زیر 50 درصد است را لیست می نمودید و دلایل عقب ماندگی آن به نسبت دیگر پروژه های استان را پاسخگو باشید.

دوستی می گفت فرمانداری که دو سال است نتوانسته پروژه سر در  فرمانداری شاهرود که هر روز جلو چشم اوست را به اتمام برساند و باید مارپیچ وارد فرمانداری شوید انتظار دارید پروژه های نامحسوس دور دست و مناطق محروم پیگیری شود؟! آن هم توسط پیمانکار و کارگران غیربومی و غیر استانی! واقعا اعتقادی به بکارگیر بیکار بومی از محل سهم اعتبارات شهرستان شاهرود وجود دارد؟

 

منبع: هفته نامه کندوی البرزبرچسب ها : انتخاب فرماندار , انتخاب استاندار , استانداری سمنان , فرمانداری شاهرود , شاهوارنت , شاهرودیان , استان شاهوار ,


ادامه مطلب...

<