تبلیغات
شاهوار نت....................رسانه مستقل شاهرودیها

WebYar

src='http://parstools.com/events
» استقبال سرد خبرنگاران ازجشنشان! ( شنبه 17 اسفند 1392 )
» قدردانی و سپاسگزاری از آقای محمدعلی اینانلو ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» شهردار شاهرود 4 کارمند شهرداری را بعلت فساد مالی از کار برکنار کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» سایت شباب کانون بسیج هنرمندان شاهرود رتبه دوم کشور را کسب کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی : شاهرود بهترین منطقه برای انتقال پایتخت می باشد ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تصاویری زیبا و دیدنی از نماد استان جدید ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تجمع و اعتراض لابی ها و گروههای فشار مرکز استان به سخنان دکتر جلالی ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی در برنامه شب آفتابی از تشکیل استان شاهوار دفاع کرد ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» مطلب ثابت-- ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/موجیم که آسودگی ما عدم ماست ( جمعه 27 دی 1392 )
» جشن میگیریم با هم چهل سالگی دانشگاه شاهرود را!! ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» دیدار بزرگان ومعتمدین شاهرود با آیت الله اشرفی ( یکشنبه 22 دی 1392 )
» مردم شریف بسطام، از ماست که بر ماست......... ( پنجشنبه 19 دی 1392 )
» صرفا جهت اطلاع استاندار! ( شنبه 7 دی 1392 )
» پایتخت، از شرق به استان شاهوار محدود می شود ( پنجشنبه 5 دی 1392 )
» سرنوشت نامعلوم ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود ( سه شنبه 3 دی 1392 )

جوابیه دكتر جلالی به نامه اخیر مردم شریف شهرستان بسطامسخنی با مردم نجیب و قدرشناس بسطام

 

این خدمتگزار شما به‌زعم برخی جرم تجزیه شاهرود را بر گردن دارد شما دیگر وی را متهم به كم‌كاری ننمایید كه این بی‌انصافی بزرگی است......پس از آنكه در مردادماه سال گذشته به ریاست مركز پژوهش‌های مجلس منصوب شدم، یك ماه بعد از طرف دفتر ریاست جمهوری محترم سابق، به جلسه‌ای دو نفره با ایشان دعوت شدم.

این جلسه حدود یك‌ساعت و نیم بطول انجامید. بخش عمده این جلسه به موضوعات ملی معطوف شد اما در بخش پایانی از فرصت استفاده كردم و چند موضوع در خصوص منطقه و حوزه انتخابیه‌ام را مطرح كردم و البته همه آن موارد را نیز مكتوب كرده و به ایشان تقدیم داشتم.

 اولین موضوعی كه با ایشان در میان گذاشتم ضرورت شهرستان شدن دو منطقه بسطام و بیارجمند بود كه ایشان در همان جلسه با وزیر محترم كشور تماس گرفتند كه این موضوع را هر چه سریع‌تر در دستور كار قرار دهید و دیری نپایید (ظرف دو هفته پس از این ملاقات) وزارت كشور از استانداری استان سمنان پیگیر ارسال طرح شهرستان شدن بسطام و بیارجمند شد.

البته این مسئله در استان به طول انجامید و هر بار كه بنده از وزارت كشور پیگیر این موضوع شدم آنان این مسئله را مطرح می‌كردند كه هنوز طرح ارسال نشده است كه حتی جناب آقای مرتضوی معاون سیاسی وزارت كشور چند بار در جلساتی كه با اینجانب و اعضای شورا و بزرگان بسطام داشت نیز بر این مطلب اذعان كرد.

تا اینكه قبل از سفر دورة چهارم دولت خبردادند كه شهرستان شدن بسطام به تصویب رسید و از آنجایی كه در جلسه دولت در مركز استان هر نماینده چند دقیقه فرصت داشت كه مسائلی مربوط به حوزه انتخابیه خود را مطرح نماید. اینجانب باز در این جلسه اولین موضوعی را كه مطرح كردم شهرستان شدن بسطام و بیارجمند بود كه پاسخ  جناب آقای دكتر احمدی نژاد این بود "مگر شهرستان شده بسطام تصویب نشده است"، كه پاسخ مسئولان مربوط این بود كه تصویب شده است.

متعاقب این خبر خوش بنده در همان ایام در جوار مضجع شریف امام زاده محمد موضوع تصویب شهرستان شدن بسطام را به اطلاع مردم شریف و نجیب بسطام رساندم و از آن پس نیز بطور مستمر پیگیر ابلاغ این مصوبه شدم، (اگر می‌خواهید میزان پیگیری‌های این خدمتگزار ناچیز خود را ببینید به سایت اینجانب مراجعه كنید) از جلسات مكرر با مسئولان گرفته تا تلفن‌های پیاپی و حتی همراهی سفر اخیر جناب آقای رحیمی معاون اول محترم، همه و همه برای مسائل مربوط به شهرستان شدن بسطام بود و در این مسیر مرارت‌های زیادی را متحمل شده‌ام كه شرح مفصل آن به تفصیل خواهد انجامید و از ذكر آن خودداری می‌نمایم.

اما اینك؛
1- اصل مصوبه شهرستان شدن بسطام در دست استاندار محترم استان سمنان قرار دارد و عزیزان شورا و مسئولان می‌توانند این امر را از ایشان مطالبه نمایند.

2- شهرستان شدن دارای دو مرحله است یكی مرحله تصویب هیات دولت كه بسطام از این مرحله گذشته است و مرحله دوم ابلاغ به وزارت كشور و از وزارت كشور به استانداری و معرفی و استقرار فرماندار كه متاسفانه دولت سابق علیرغم تصویب، مرحلة تكمیلی را طی ننموده است.

حال مردم شریف بسطام آگاه باشید؛
الف: اگر شهرستان شدن بسطام در حدود كمتر از یكسال محقق شده است حتما خدمتگزار شما پیگیری جدی داشته است واگرنه مناطق بسیاری سالیانی است در نوبت شهرستان شدن هستند، كما اینكه فراموش نكنیم پروسه شهرستان شدن میامی 17 سال به طول انجامید.

ب : این خدمتگزار شما به‌زعم برخی جرم تجزیه شاهرود را بر گردن دارد شما دیگر وی را متهم به كم‌كاری ننمایید كه این بی‌انصافی بزرگی است.

مطلب آخر آنكه گویی در مصوبة دولت، شهرستان بسطام دارای دو بخش مركزی و كلاته‌خیج است بی‌تردید مطالبه به‌حق مردم خرقان این است كه آنها نیز به بخش تبدیل شوند و مناطقی همانند میقان و گلستان نیز به شهر ارتقاء یابند.

نكتة آخر آنكه همه ظفرها و پیروزی‌ها با صبر است و بی‌تردید شهرستان شدن بسطام باید بزودی ابلاغ گردد و بنده در گفتگویی كه با وزیر محترم پیشنهادی كشور در دولت تدبیر و امید كرده‌ام این است كه هر چه سریع‌تر شهرستان شدن بسطام ابلاغ و فرماندار آن نیز منصوب شود.

در پایان همگان كمك نمایند این مهم با شیرینی و دلخوشی و رضایت همه اطراف قضیه و با قدرشناسی از خدمتگزاران صورت پذیرد.

مبادا كسانی‌كه حتی برای شهرستان شدن بسطام سرفه‌ای هم نكرده‌ و كوچكترین گامی برنداشته‌اند، میدانداری كنند و كسانی كه در این طریق خون دل‌ها خورده و وقت و عمر خود را گذاشته‌اند نادیده گرفته شوند و یا حتی به‌شكلی غیر منصفانه مقصر جلوه داده شوند.

در پایان تاكید می‌كنم بنده با تمام توان در جهت ارتقاء مناطق مختلف حوزة انتخابیه‌ام ایستاده‌ام.
                                                                             
كاظم جلالی
نماینده مردم شریف شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی


برچسب ها : بسطام , شاهرود , شاهوار , میامی , دكتر جلالی ,


ادامه مطلب...

<