تبلیغات
شاهوار نت....................رسانه مستقل شاهرودیها

WebYar

src='http://parstools.com/events
» استقبال سرد خبرنگاران ازجشنشان! ( شنبه 17 اسفند 1392 )
» قدردانی و سپاسگزاری از آقای محمدعلی اینانلو ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» شهردار شاهرود 4 کارمند شهرداری را بعلت فساد مالی از کار برکنار کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» سایت شباب کانون بسیج هنرمندان شاهرود رتبه دوم کشور را کسب کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی : شاهرود بهترین منطقه برای انتقال پایتخت می باشد ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تصاویری زیبا و دیدنی از نماد استان جدید ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تجمع و اعتراض لابی ها و گروههای فشار مرکز استان به سخنان دکتر جلالی ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی در برنامه شب آفتابی از تشکیل استان شاهوار دفاع کرد ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» مطلب ثابت-- ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/موجیم که آسودگی ما عدم ماست ( جمعه 27 دی 1392 )
» جشن میگیریم با هم چهل سالگی دانشگاه شاهرود را!! ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» دیدار بزرگان ومعتمدین شاهرود با آیت الله اشرفی ( یکشنبه 22 دی 1392 )
» مردم شریف بسطام، از ماست که بر ماست......... ( پنجشنبه 19 دی 1392 )
» صرفا جهت اطلاع استاندار! ( شنبه 7 دی 1392 )
» پایتخت، از شرق به استان شاهوار محدود می شود ( پنجشنبه 5 دی 1392 )
» سرنوشت نامعلوم ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود ( سه شنبه 3 دی 1392 )

تلاش برای تشكیل استان جدید شاهوار 

این چهره ها که یکی از نمایندگان مجلس نیز در راس آنها قرار دارد می کوشند ذهنیت تازه ای را برای تشکیل استانی به نام شاهوار در کشور ایجاد کنند. این عده معتقدند شهرستان های شاهرود و میامی توان تبدیل شدن به یک استان تازه را دارند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا برخی چهره های سیاسی و رسانه ای تلاش منظمی را برای ایجاد یک استان جدید در کشور به کار گرفته اند.

این چهره ها که یکی از نمایندگان مجلس نیز در راس آنها قرار دارد می کوشند ذهنیت تازه ای را برای تشکیل استانی به نام شاهوار در کشور ایجاد کنند. این عده معتقدند شهرستان های شاهرود و  میامی توان تبدیل شدن به یک استان تازه را دارند.

کاظم جلالی نماینده شاهرود در خصوص تشکیل استان شاهوار و انتقاداتی که به مرکز استان سمنان دارد در سایت خود نوشته است: متاسفم از این که ابراز نمایم در سطح استان سمنان طی سالیان گذشته چند اصل قانون اساسی از جمله بند نهم اصل سوم که دولت موظف به رفع تبعیضات نارواست و اصل نوزدهم، اصل بیستم و مهم تر از همه اصل چهل و هشتم قانون اساسی نقض شده است. در این اصل آمده است که در استفاده از درآمدهای ملی در سطح استان ها نباید تبعیض در کار باشد و متاسفانه در استان ما آن قدر تبعیضات ناروا وجود دارد و شکل گرفته که در این فرصت کوتاه امکان برشمردن آن ها نیست. هر ناظر بی طرفی با یک مرور کوتاه فاصله عظیم شهر مرکز استان ما را با همه شهرهای دیگر استان به وضوح می بیند و این سخن صرفاً معطوف به شاهرود نیست و حتی مهدیشهر با فاصله کوتاه از شهر مرکز استان فریاد مظلومانه خود را صلا می دهد.

از طرف دیگر استان ما دست مهربان پدری بر سر ما ندارد. به داشته های ما چشم طمع دارد و هر روز برای ما مسئله سازی می کند و شاهرود را به چشم رقیب می بیند. همه امکانات در مرکز استان ما گرد آمده است. در حالی که شاهرود و دامغان از بیشترین حجم بی کاری برخوردارند در مرکز استان ما نه تنها بی کار وجود ندارد بلکه بیش از پنجاه هزار نفر از مناطق شمالی کشور به آن جا عزیمت نموده اند و جمعیت پنجاه هزار نفری شهر مرکز استان ما را به بیش از یکصد هزار نفر رسانده اند. مقام معظم رهبری در توصیف شاهرود آن را شهر معلمان دین و اخلاق دانسته اند اما باید ابراز نمایم رهبر فرزانه ام، این شهرستان امروز بر اثر بی عدالتی تحقیر شده و آمارهای طلاق سی و شش درصدی در مقابل ازدواج چهار درصدی و بیماری های روزافزون قلبی و خودکشی و مواد مخدر، مسیر مبهمی را ترسیم می نماید.

ادامه مطلب...

<