تبلیغات
شاهوار نت....................رسانه مستقل شاهرودیها

WebYar

src='http://parstools.com/events
» استقبال سرد خبرنگاران ازجشنشان! ( شنبه 17 اسفند 1392 )
» قدردانی و سپاسگزاری از آقای محمدعلی اینانلو ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» شهردار شاهرود 4 کارمند شهرداری را بعلت فساد مالی از کار برکنار کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» سایت شباب کانون بسیج هنرمندان شاهرود رتبه دوم کشور را کسب کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی : شاهرود بهترین منطقه برای انتقال پایتخت می باشد ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تصاویری زیبا و دیدنی از نماد استان جدید ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تجمع و اعتراض لابی ها و گروههای فشار مرکز استان به سخنان دکتر جلالی ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی در برنامه شب آفتابی از تشکیل استان شاهوار دفاع کرد ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» مطلب ثابت-- ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/موجیم که آسودگی ما عدم ماست ( جمعه 27 دی 1392 )
» جشن میگیریم با هم چهل سالگی دانشگاه شاهرود را!! ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» دیدار بزرگان ومعتمدین شاهرود با آیت الله اشرفی ( یکشنبه 22 دی 1392 )
» مردم شریف بسطام، از ماست که بر ماست......... ( پنجشنبه 19 دی 1392 )
» صرفا جهت اطلاع استاندار! ( شنبه 7 دی 1392 )
» پایتخت، از شرق به استان شاهوار محدود می شود ( پنجشنبه 5 دی 1392 )
» سرنوشت نامعلوم ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود ( سه شنبه 3 دی 1392 )

افشای مواردی از فساد مالی در صداو سیمای مرکز سمنان
شایان ذکر است از 600 میلیونی که صدا و سیما از  استانداری  جهت احداث ابنیه این فرستنده دریافت کرده بود مبلغ 350 میلیون تومان به آقای عجم (پیمانکار پروژه ) پرداخت گردیده و 250 میلیون تومان باقیمانده با فاکتورهای صوری جذب ...فردی که خود را کارمند آگاه و مرتبط با امور مالی صدا و سیمای مرکز سمنان معرفی نموده است چند روزقبل  با ارسال ایمیل هایی به شاهوارنت مواردی از فساد  مالی گسترده در سیمای مرکز را افشا نموده است .

 اطلاعاتی که این شخص یا اشخاص ارسال نموده اند  در 5 بخش در حال تنظیم می باشد که بخش اول آن جهت اطلاع عموم مردم و همچنین ارگانهای نظارتی منتشر می گردد امید است این موارد به جد پیگیری شود و افراد خاطی جهت مجازات ، هر چه سریعتر به دست قانون سپرده شوند . بعلت منع قانونی اسامی برخی اشخاص از این خبرها حذف شده است .

بر اساس اطلاعات دریافتی جهت فرستند ایستگاه تلویزیونی قدرت متوسط و فرستنده دیجیتال شاهرود (واقع در بلوار 48 متری علامه مجلسی ):

 600 میلیون اعتبارات استانی (برای احداث ساختمان و ابنیه این فرستنده)

و 600 میلیون تومان اعتبارات ملی( جهت خرید تجهیزات) اختصاص داده شده بود .

شایان ذکر است از 600 میلیونی که صدا و سیما از  استانداری  جهت احداث ابنیه این فرستنده دریافت کرده بود مبلغ 350 میلیون تومان به آقای عجم (پیمانکار پروژه ) پرداخت گردیده و 250 میلیون تومان باقیمانده با فاکتورهای صوری جذب شده است !!!

گفته می شود  که این 250 میلیون تومان توسط شریفی فر مدیرکل قبلی برای ساخت ویلاهای صدا و سیما در منطقه شهمیرزاد و ... هزینه شده است .

این اقدام غیر قانونی شریفی فر در حالی صورت گرفته است که بعد از گذشت حدود یکسال از  شروع بکار  ایستگاه فرستنده تلویزیونی دیجیتال شاهرود  این مرکز هنوز فاقد گاز شهری ، تلفن، جاده دسترسی ، لوله کشی آب و ... بوده  و بشدت نیازمند بودجه  می باشد .

البته ناگفته نماند شهرداری شاهرود علیرغم اینکه این مرکز دارای پروانه ساخت نبوده ، اموری مانند تسطیح و آماده سازی محوطه ، حفر کانال ، آسفالت برخی قسمتهای مرکز و ... را بصورت رایگان انجام داده و دیگر ادارات شهرستان  شاهرود نیز امور مرتبط با این مرکز را بصورت رایگان انجام داده اند و بابت آن پولی از سیمای سمنان دریافت نکرده اند .

در مورد دیگری اواخر سال 91 مبلغ 40 میلیون تومان دیگر از استانداری بابت هزینه های تاسیساتی بودجه دریافت  شده است و فاکتورهای صوری  آنهم ارسال گردیده ویک ریال از این بودجه جهت فرستنده دیجیتال شاهرود هزینه نگردیده است !!!

 

علیرغم  اینکه شهرستان شاهرود انبوهی نیروی بیکار متخصص داردمجوز استخدام  چهار نفر کارمند جهت اداره این مرکز گرفته می شود و با کمال تعجب 4 نفر نیروی غیر بومی استخدام می شوند ولیکن علیرغم اینکه مجوز استخدامی این افراد جهت اداره مرکز دیجیتال شاهرود بوده است در مرکز سمنان مشغول بکار می باشند  .

از بین 4 نفر استخدامی 1 نفر آنها خانم می باشد ( کار در فرستنده های تلویزیونی مناسب خانم ها نمی باشد و جای تعجب دارد که چرا یک خانم را جهت این کار استخدام نموده اند )  !!

 

شایان ذکر است طبق شنیده ها ، دکتر کاظم جلالی بعلت رفتار تبعض آمیز شریفی فر بر ضد مردم شاهرود ،با هماهنگی یکی از معاونان ضرغامی ، زمینه برکناری شریفی فر را فراهم می کند  .

گفته می شود یکی از خواسته های مردم شاهرود و  دکتر جلالی استقلال و جدایی  صدا و سیمای شهرستان شاهرود از سمنان  بوده است و ایشان در محافلی گفته بودند  که با توجه به وضعیتی که شهرستان شاهرود داراست می بایست مانند مناطقی مثل کیش ، آبادان و مهاباد صداو سیمای شاهرود نیز مستقل گردد .

با عنایت به اینکه از زمان مدیرکلی منتظر الحجت نیز  تغییرات محسوسی در بدنه و نوع نگرش صدا و سیما استانی بوجود نیامده است امید است مسئولین شهرستان شاهرود از جمله دکتر جلالی ، شورای شهر  و امام جمعه شاهرود با جدیت بدنبال استقلال صدا و سیمای شاهرود  از سمنان باشند .

ادامه مطلب...

<