تبلیغات
شاهوار نت....................رسانه مستقل شاهرودیها

WebYar

src='http://parstools.com/events
» استقبال سرد خبرنگاران ازجشنشان! ( شنبه 17 اسفند 1392 )
» قدردانی و سپاسگزاری از آقای محمدعلی اینانلو ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» شهردار شاهرود 4 کارمند شهرداری را بعلت فساد مالی از کار برکنار کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» سایت شباب کانون بسیج هنرمندان شاهرود رتبه دوم کشور را کسب کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی : شاهرود بهترین منطقه برای انتقال پایتخت می باشد ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تصاویری زیبا و دیدنی از نماد استان جدید ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تجمع و اعتراض لابی ها و گروههای فشار مرکز استان به سخنان دکتر جلالی ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی در برنامه شب آفتابی از تشکیل استان شاهوار دفاع کرد ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» مطلب ثابت-- ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/موجیم که آسودگی ما عدم ماست ( جمعه 27 دی 1392 )
» جشن میگیریم با هم چهل سالگی دانشگاه شاهرود را!! ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» دیدار بزرگان ومعتمدین شاهرود با آیت الله اشرفی ( یکشنبه 22 دی 1392 )
» مردم شریف بسطام، از ماست که بر ماست......... ( پنجشنبه 19 دی 1392 )
» صرفا جهت اطلاع استاندار! ( شنبه 7 دی 1392 )
» پایتخت، از شرق به استان شاهوار محدود می شود ( پنجشنبه 5 دی 1392 )
» سرنوشت نامعلوم ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود ( سه شنبه 3 دی 1392 )

توسعه شاهرود با تشكیل استان شاهوار محقق می‌شودوی در بحث تقسیمات كشوری یادآور شد: امیدوارم در كنار شهرستان شدن بسطام، بیارجمند هم به شهرستان ارتقا پیدا كند و زمینه تشكیل استان شاهوار فراهم شود چراكه بارها مطالبه تشكیل استان شاهوار را از تریبون‌های مختلف بیان كرده‌ام.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دكتر جلالی، مراسم ضیافت افطار جمعیت شاهرودی‌های مقیم تهران دیروز ( 4 مرداد ماه) با حضور دكتر كاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

دكتر جلالی در این مراسم كه با حضور چهره‌های فرهیخته علمی و سیاسی شاهرودی مقیم تهران برگزار شد با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه و فرصت بهره‌مندی معنوی از لیالی پرفیض قدر، درباره مسائل مربوط به شهرستان شاهرود، گفت: شهرستان‌ شاهرود در كشور از نظر زیرساخت‌ها موقعیت خوبی دارد كه این عوامل زمینه سرمایه‌گذاری در این منطقه را فراهم آورده است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمینه‌های مساعد تولید برق در شاهرود، افزود: شاهرود در بخش تولید برق كشور در جایگاه مطلوبی قرار دارد كه این عامل باعث شده تا بتواند برق مورد نیاز استان‌های دیگر كشور را هم تولید كند.

وی درباره زمینه‌های توسعه فرودگاه شاهرود تاكید كرد: من تمام تلاش‌های خود را جهت راه‌اندازی و توسعه فرودگاه شاهرود به كار گرفتم و امروز از نظر پروازی این فرودگاه مشكلی ندارد اما همچنان پیگیر مشكلات آن هستم.

دكتر جلالی با توضیح درباره چگونگی گسترش گازرسانی به شهرها و روستاهای شهرستان‌های شاهرود و میامی، تصریح كرد: امیدوارم تا به زودی و با همكاری بخش‌های اجرایی به زودی سایر مناطق نیز از نعمت دارا بودن گاز برخوردار شوند.

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: حجم كاری كه در زمینه مخابراتی در منطقه انجام شده بسیار وسیع بوده است به طوری كه امروز ظرفیت بالایی جهت استفاده در این زمینه وجود دارد.

وی با بیان اینكه در حوزه تاسیسات ورزشی شاهرود و میامی ورزشگاه‌های 15 هزار نفری و 6 هزار نفری در حال ساخت وجود دارد، توضیح داد: درباره بخش راه‌آهن زیر ساخت‌های مناسبی در منطقه وجود دارد و در زمینه جاده‌ای هم پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته است.

رئیس فراكسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شاهرود را از نظر دانشگاهی شهری كامل خواند و گفت: در حوزه سلامت ساختمان بخش قلب بیمارستان شاهرود در حال اتمام است و بیمارستان میامی هم افتتاح شده و براین اساس از نظر استانداردهای بهداشتی و درمانی شاهرود و میامی در وضعیت خوبی به سر می‌برد، ضمن اینكه زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی دانشكده‌های دندانپزشكی و پزشكی در شاهرود وجود دارد.

دكتر جلالی در موضوع  سرمایه‌گذاری در شاهرود و میامی، تصریح كرد: سیمان بیارجمند 50 درصد پیشرفت فیزیكی داشته و در بحث سیم و كابل مغان هم پیشرفت‌های خوبی حاصل شده و امروز فولاد شاهرود به عنوان بزرگترین سرمایه گذاری در بخش ذوب و تولید فولاد در شاهرود در حال اجرا بوده و از سوی دیگر پروژه‌های كربنات سدیم میامی و مس عباس آباد هم در حال انجام است.

وی ادامه داد: به لحاظ پالایشگاهی ظرفیت سرمایه‌گذاری خوبی در شاهرود وجود دارد كه در خصوص تامین نفت خام مورد نیاز آن باید فكری اندیشیده شود.

رئیس مركز پژوهش‌های مجلس تاكید كرد: اگر این سرمایه‌گذاری‌ها در منطقه انجام شود زمینه اشتغال‌زایی خوبی در منطقه به وجود می‌آید كه بیكاری شهرستان‌های شاهرود و میامی را كاهش می‌دهد.

وی در بحث تقسیمات كشوری یادآور شد: امیدوارم در كنار شهرستان شدن بسطام، بیارجمند هم به شهرستان ارتقا پیدا كند و زمینه تشكیل استان شاهوار فراهم شود چراكه بارها مطالبه تشكیل استان شاهوار را از تریبون‌های مختلف بیان كرده‌ام.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با تاكید بر اینكه توسعه استان سمنان نامتوازن است، توضیح داد: باید توسعه متوازن ایجاد شود و در زمینه توسعه شهر شاهرود نیز مسئولان شورای اسلامی شهر باید برای احیا میدان اصلی شهر و تبدیل منطقه كال باغ زندان به منطقه تفریحی، برنامه‌ریزی‌های مناسبی در این زمینه را در نظر بگیرند تا منطقه كال باغزندان به یك منطقه گردشگری و تفرجگاه شهری تبدیل شود.

ادامه مطلب...

<