تبلیغات
شاهوار نت....................رسانه مستقل شاهرودیها

WebYar

src='http://parstools.com/events
» استقبال سرد خبرنگاران ازجشنشان! ( شنبه 17 اسفند 1392 )
» قدردانی و سپاسگزاری از آقای محمدعلی اینانلو ( چهارشنبه 16 بهمن 1392 )
» شهردار شاهرود 4 کارمند شهرداری را بعلت فساد مالی از کار برکنار کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» سایت شباب کانون بسیج هنرمندان شاهرود رتبه دوم کشور را کسب کرد ( چهارشنبه 9 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی : شاهرود بهترین منطقه برای انتقال پایتخت می باشد ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تصاویری زیبا و دیدنی از نماد استان جدید ( یکشنبه 6 بهمن 1392 )
» تجمع و اعتراض لابی ها و گروههای فشار مرکز استان به سخنان دکتر جلالی ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» دکتر جلالی در برنامه شب آفتابی از تشکیل استان شاهوار دفاع کرد ( پنجشنبه 3 بهمن 1392 )
» مطلب ثابت-- ما زنده به آنیم که آرام نگیریم/موجیم که آسودگی ما عدم ماست ( جمعه 27 دی 1392 )
» جشن میگیریم با هم چهل سالگی دانشگاه شاهرود را!! ( پنجشنبه 26 دی 1392 )
» دیدار بزرگان ومعتمدین شاهرود با آیت الله اشرفی ( یکشنبه 22 دی 1392 )
» مردم شریف بسطام، از ماست که بر ماست......... ( پنجشنبه 19 دی 1392 )
» صرفا جهت اطلاع استاندار! ( شنبه 7 دی 1392 )
» پایتخت، از شرق به استان شاهوار محدود می شود ( پنجشنبه 5 دی 1392 )
» سرنوشت نامعلوم ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود ( سه شنبه 3 دی 1392 )

درود بر بزرگ مرد خطه شاهوارامروز دیگر از انتخابات و تبلیغات انتخاباتی خبری نیست که اگر مردی از پشت تریبون مجلس فریاد عدالت در استان را بر آورد و استان شاهوار را خواستار شود، این کار او را انتخاباتی بدانیم.......

امروز امیر کبیر شاهوار نشین، بار دیگر در نطق میان دستور خود در جلسه علنی مجلس، فریاد برآورد و خواستار برپایی هر چه زود تر استان شاهوار شد.........

از دولت منتخب خواست تا به توسعه متوازن بیندیشد ..............

امید دارم اگر ذره ای از اتحاد و یکدلی در قلب مردم شاهوار ایجاد شود، در آینده ای نزدیک همه با هم استان شدن شاهرود را جشن بگیریم.........

ما می توانیم در طرح ارسال نامه به دفتر دکتر، اتحاد مردم شاهرود را به رخ تمام کسانی که نمیتوانند پیشرفت شاهوار را ببینند، بکشیم.........

درود بر همه شاهواریان

****************

جناب آقای دکتر کاظم جلالی

نماینده مردم شاهرود و میامی

ضمن تشکر از شما، بدانید که تمام مردم خطه شاهوار، در طرح بزرگ استان شاهوار پشت شما هستند و شما تنها نیستید...........

*************

در ضمن جناب دکتر جلالی، در این نطق تمام مناطق شاهوار اعم از میامی و بسطام و بیارجمند و کلاته خیج و فرومد و طرود و ....... را مد نظر قرار دادند، و خواسته همه مردم این مناطق را بیان نمودند.

متن کامل نطق میان دستور دکتر جلالی را در ادامه مطلب بخوانید:

خواهان تشكیل استان شاهوار با مركزیت شاهرود هستیم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دكتر جلالی، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح امروز ( 1 مرداد ماه) مجلس به نكته‌هایی در حوزه سیاست خارجی، حماسه اقتصادی، كشاورزی، معدن، نفت و گاز اشاره كرد و در پایان بخشی از مشكلات حوزه انتخابیه خود را بیان كرد.

متن كامل نطق میان دستور دكتر جلالی رئیس مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

ابتدا میلاد مسعود كریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام را تبریك و تهنیت عرض می‌نمایم.

دكتر جلالی درباره 
مشكلات حوزه انتخابیه‌ خود گفت:


1. بنده نمی‌دانم چرا علیرغم اینكه به كرات توسط مسئولان دولتی و شخص ریاست محترم جمهوری مقوله تصویب شهرستان شدن بسطام اعلام شده است اما این مقوله به مردم منتظر در دیار عارف بزرگ بایزید بسطامی ابلاغ نمی‌شود.

2. مردم شریف و نجیب بیارجمند در دل كویر مدت‌هاست خواستار ارتقای بخش به شهرستان هستند و مسئولان نیز مرتب وعده داده‌اند اما دریغ از یك اقدام.

3. مردم میامی از ارتقای بخش به شهرستان همواره شكرگذار مسئولین اما هنوز ادارات به شكل كامل مستقر نشده‌اند و خواستار اقدامات جدی‌تری هستند.

4. در شهرستان میامی مردم خونگرم نردین و فرومد منتظر اعلام بخش شدن و مردم عزیز كوهان و بكران و حسن آباد كالپوش و نام‌نیك خواستار شهر شدن هستند.

5. در شهرستان بسطام نیز باید سه بخش مركزی، خرقان و كلاته‌خیج شكل گیرد و مردم متدین مجن خواهان ابقا در شهرستان شاهرود هستند.

6. همچنین میقان، گلستان و دهملا باید به شهر ارتقا یابند و در شاهرود نیز طرود به بخش ارتقا یابد.در سفر اخیر معاون اول محترم رئیس جمهور همه این موارد را مجدداً از ایشان خواستار شدم فرمودند همه اینكارها ظرف بیست دقیقه قابل انجام است. من امیدوارم بدون در نظر گرفتن جهت‌گیری‌ سیاسی و با در نظر گرفتن منافع مردم و نه حب و بغض‌ها این اقدامات بارها وعده داده شده را انجام دهند و ما نیز از فرط پیگیری و تشكیل جلسات با مقامات مختلف خسته شده‌ایم.

7. مسئله دیگری را كه باید بدان اشاره نمایم موضوع توسعه متوازن است كه متأسفانه استان سمنان فاقد آن است. خوشبختانه هم رئیس جمهور فعلی و هم رئیس جمهور منتخب از استان ماست بنده از جناب آقای دكتر روحانی تقاضا می‌كنم نه فقط در استان ما بلكه در همه كشور به توسعه متوازن بیندیشند. واقعاً میزان رشد و توسعه شرق و غرب استان ما و میزان بیكاری این دو بخش قابل تصور نیست. بر همین اساس ضمن مطالبه اجرای عدالت، خواهان تشكیل استان شاهوار با مركزیت شاهرود هستیم. امیدواریم جناب آقای دكتر روحانی و دولت ایشان این مطالبه جدی مردم شاهرود، بسطام، میامی، مجن، بیارجمند و كلاته خیج را جدی گرفته و در دولت ایشان مردم این منطقه به آرزوی دیرینه خود برساند. برخی‌ها تحلیل می‌كردند كه از آنجا كه اختلاف منطقه‌ای بین شاهرود و سمنان وجود دارد، دكتر روحانی در منطقه شاهرود از آراء زیادی برخوردار نباشد. بنده عرض می‌كنم مردم روشن‌اندیش و فهیم و زمان‌شناس شاهرود آراء قاطعی به جناب آقای دكتر روحانی داده‌اند و بی‌تردید انتظارشان آن است كه ایشان و دولت محترم‌شان نیز مردم شاهرود و میامی و بسطام را به حقوق حقه خود برسانند و این رسم جوانمردی است و تشكیل استان شاهوار می‌تواند آلام چندین دهه این مردم را التیام بخشد.

8. در دولت نهم شاهرود و برخی شهرستان‌های دیگر به فرمانداری ویژه ارتقاء یافته‌اند اما دریغ از اینكه این مفهوم عملیاتی شود و مراد از آن و امتیازات ویژگی‌های آن تعریف شود كه امیدواریم در دولت یازدهم این مهم نیز انجام شود.

9. باوجود اینكه دانشگاه علوم پزشكی و دانشكده پزشكی دانشگاه آزاد اسلامی سالیانی است استانداردهای لازم را جهت داشتن دانشكده داروسازی و داندانپزشكی دارا هستند اما این مسئله نیز تاكنون محقق نشده است.

10. از جمله مصوبات دولت در سفرهای مختلف به استان‌ها ایجاد شهرك سینمایی در شاهرود است كه متأسفانه باوجود پیگیری‌های فراوان و تحویل زمین به صداو سیما، اعتبار مصوب دولت در اختیار سازمان صداوسیما قرار نگرفته و پروژه معطل مانده است.

11. پتاس طرود از مصوبات دولت است. بخش خصوصی آماده سرمایه‌گذاری، سه سال دوندگی من ادامه دارد و هنوز گرفتار قرطاس بازی پیچیده است.

12. دیگر بماند ورزشگاه 15 هزار نفری و سه هزار نفری و ایجاد پتروشیمی و ...

13. مشكل عدم پرداخت حقوق بازنشستگان قسمت فولاد كه اكثریت دچار مشكلات پیری و بیماری می‌باشند یك اجحاف و ظلم بزرگ به این قشر زحمتكش است.

14. عدم پرداخت مطالبات تولیدكنندگان ذغال‌سنگ بخش خصوصی كه منجر به عدم پرداخت حقوق كارگران شده است.

15. برای حل معضل بیكاری در شاهرود باید صنایع بزرگ همانند پالایشگاه احداث شود كه به رغم وجود همه امكانات و پیگیری‌های زیاد وزارت نفت از اعطا مجوز آن همچنان طفره می‌رود.برچسب ها : شاهرود , شاهوار , استان شاهوار , بی عدالتی , دکتر روحانی , دکتر جلالی , سمنان ,


ادامه مطلب...

<